Month: May 2019

3A Greater St. Helens League girls golf all-league team

Player of the year: Hallie Tibbits, Fort Vancouver. FIRST TEAM Liz Dolan, Kelso Audrey Chang, Mountain View Kelli Rakoz, Kelso Kiana Coburn, Fort Vancouver Mia Renner, Prairie SECOND TEAM Maria Maratos, Mountain View;¬†Calley West, Mountain View;¬†Kaila Bonawitz, Mountain […]

Greater St. Helens League boys lacrosse all-league team

FIRST TEAM Connor Kiichle, sr., ATT, Skyview Carson Kiichle, sr., ATT, Skyview Ben Bisquera, sr., ATT, Columbia River Nick Frictie, sr., MID, Columbia River Vinh Dawkins, sr., MID, Skyview Alex Hoang, so., MID-FO, Mountain View Wyatt Stanley, […]

3A Greater St. Helens League girls track and field all-league team

Track athlete of the year: Katie Kadrmas, sr., Mountain View Field athletes of the year: Ally Harman, sr., Kelso; Jasmine Tiaita, jr., Evergreen FIRST TEAM Jaylah Morton, so., 100, Fort Vancouver Katie Kadrmas, sr., […]

3A Greater St. Helens League boys track and field all-league team

Track athlete of the year: Nolan Mickenham, sr., Prairie Field athletes of the year: Darius Dancel, sr., Prairie; Brandon Abt, sr., Evergreen. FIRST TEAM Nolan Mickenham, sr., 100, Prairie Nolan Mickenham, sr., 200, Prairie Eli […]

2A Greater St. Helens League boys track and field all-league team

FIRST TEAM Ryan Davey, 100, Washougal Ryan Davey, 200, Washougal Koy Chaston, 400, Washougal August Albers, 800, Ridgefield Kyle Radosevich, 1600, Ridgefield Kyle Radosevich, 3200, Ridgefield Tyler Flanagan, 110H, Woodland Tyler Flanagan, 300H, Woodland Trey Knight, SP, Ridgefield Trey Knight, […]

2A Greater St. Helens League girls track and field all-league team

FIRST TEAM Heavan Burr, 100, Mark Morris Heavan Burr, 200, Mark Morris Heavan Burr, 400, Mark Morris Lucy Ianello, 800, Columbia River Allyson Peterson, 1600, Hockinson Amelia Pullen, 3200, Washougal Kiara Kallie, 100H, Washougal Kiara Kallie, 300H, Washougal Ellie […]

2A Greater St. Helens League girls golf all-league team

Player of the year: Samantha Fenton, jr., Ridgefield FIRST TEAM Josie Nickerson, sr., R.A. Long Madeline Kim, sr., Columbia River Naomi Phelps, so., Columbia River Clarissa Escudero, jr., Mark Morris Alyssa Dewey, so., Ridgefield Karlyn Gomez, so., […]

2A Greater St. Helens League girls tennis all-league team

Singles player of the year: Faith Grisham, sr., Columbia River Doubles team of the year: Paige Wilson, sr./Beyonce Bea, sr., Washougal FIRST TEAM Singles Piper Rylander, so., Columbia River Katie Troy, jr., Mark Morris Doubles Madison Pond, […]

2A Greater St. Helens League boys soccer all-league team

Offensive player of the year: Jake Connop, jr., FWD, Columbia River Defensive player of the year: Alex Ashmore, jr., DEF, Columbia River FIRST TEAM Maksim Yurichko, so., FWD, Columbia River Brady Anderson, jr., FWD, […]

2A Greater St. Helens League softball all-league team

MVP: Olivia Grey, Woodland FIRST TEAM Cassidy Donaldson, jr., R.A. Long McKinzie Todd, sr., R.A. Long Ashley King, fr., Hockinson Jenna Remenar, sr., Hockinson Abby Runyon, sr., Hockinson Emma Jenkins, sr., Ridgefield Kaia Oliver, sr., Ridgefield Kekai Schultz, so., […]

Scroll to top