Class 4A
Player of the year – Hope Klicker, Walla Walla
Coach of the year – Mike McMahon, Kelso

First team

Pitchers – Jenna DeRosier, Kelso; Dani Jackman, Jackson; Hope Klicker, Walla
Walla.
Catcher – Katie Engelbrecht, Woodinville; Vicki Reardon, Walla Walla.
Infielders – Allyx Copeland, Southridge; Alexis Huss, Heritage; Hannah
Klyohara, Jefferson; Paige Martin, Mountain View.
Outfielders – Sara Anderson, Woodinville; Sydney Cjeka, Richland; Erin
Crowley, Kentlake; Kealy McMullen, Lake Washington.

Second team

Pitchers – Maria Gau, Woodinville; Brittany Jeans, Stanwood; Kelsey
Robinson, Puyallup; Britney Sorenson, Heritage.
Catcher – Sam Bingham, Stanwood.
Infielders – Devynne Nelons, Stadium; Jenn Rambo, Gonzaga Prep; Tailor Snow,
Kelso.
Outfielders – Andrea Hamada, Walla Walla; Makenzie Martin, Kelso.

Honorable mention

Pitchers – Caitlin Klepper, Southridge; Karina Paavola, Kelso; Bobbi Jo
Schappveld, Rogers; Kelli Seguro, Kentridge.
Catcher – Katie Lowery, Southridge.
Infielders – Kylie McChesney, Puyallup; Lindsey Robison, Jackson; Bailey
Walthers, Richland; Kaylee Winston, Pasco.
Outfielders – Sacha Clow, Marysville-Pilchuck; Kylie Gaspar, Mountain View.

Class 3A

Player of the year – Bailey Brewer, Sedro-Woolley
Coach of the year – Laura Schmidt, Sedro-Woolley

First team

Pitchers – Haylee Baker, Bainbridge; Bailey Brewer, Sedro Woolley; Mariah
Dawson, Union.
Catcher – Alexis Cline, Union.
Infielders – Cheyenne Best, Sedro-Woolley; Ashley Davis, Kennedy; Emily
Shepard, West Valley-Yakima; Hailey Willman, Bainbridge.
Outfielders – Maddie Lynch-Crumrine, Sedro-Woolley; Grace Middlestadt,
Prairie 14; Taylor Watkins, Bonney Lake.

Second team

Pitchers – Kelli Crawford, Franklin Pierce; Molly Rabidoux, West
Valley-Yakima; Taryn Smith, Timberline; Kylie Sparks, Juanita.
Catcher – Julissa Perales, Capital.
Infielders – Brielle Buhner, Mount Si; Kadi Henderson, Union; Riley Hughes,
Holy Names.
Outfielders – Chelsea Creech, Prairie; Clara Dunn, Bainbridge; Lexy Faist,
Juanita; Miranda Granger, Glacier Peak; Nicole Schultz, West Valley-Yakima.

Honorable mention

Pitchers – Jessi Duncan, Prairie.
Catcher – Anna Hudson, Everett.
Infielders – Erin Carson, Camas; Alicia Fine, Mount Vernon; Kristin Herren,
Auburn Mountainview.

Class 2A

Player of the year – Emily Holt, Woodland
Coach of the year – Damon Yeo, Woodland

First team

Pitchers – Jessica Harris, Ellensburg; Alison Holst, Colville; Emily Holt,
Woodland.
Catcher – Maria Roney, Anacortes.
Infielders – Marki Creger-Zier, Steilacoom; Sarah Hensley, Granite Falls;
Meaghan House, Mark Morris; Lauren Liseth, Centralia.
Outfielders – Tara Bellusci, Anacortes; Jenny Milton, Centralia; Kylee
Mollotte, Othello; Erin Torgerson, Colville.

Second team

Pitchers – Emily Anderson, North Mason; Lindsey Dawson, Burlington-Edison;
Chelsea Felton, Tumwater.
Catcher – Katie Blomgren, Tumwater.
Infielders – Madison Bundy, Anacortes; Jordan Cummings, Hoquiam; Kenzie
Koch, Prosser; Caitlin Linehan, Chehalis; Sadie Petersen, RA Long.
Outfielders – Tia Bradley, WF West; Amanda Deck, Tumwater; Abbey Marshall,
North Thurston.

Honorable mention

Pitchers – Alyssa Arndt, Granite Falls; Haley Graham, Chehalis.
Catcher – Katie Guettinger, Pullman.
Infielders – Dani Braun, Chehalis; Holly Thierolf, East Valley (Yakima);
Tasji Urhausen, Colville.

Class 1A
Player of the year – Regan Smith, Castle Rock.
Coach of the year – Jim Van Fleet, Castle Rock.

First team

Pitchers – Hailey Bator, Cle Elum; Hailey Givens, Onalaska; Regan Smith,
Castle Rock.
Catcher – Brittany Hope, Toledo; Samantha Moore, Castle Rock.
Infielders – Sarah Barnes, Onalaska; Kate Hawk, Connell; Kayleigh Klingberg,
Castle Rock; Kassi Meier, Cle Elum; Tara Peters, Chimacum.
Outfielders – Taviah Jenkins, Castle Rock; Ashley Moore, Castle Rock;
Chelsea Rinard, Kalama.

Second team

Pitchers – Devyn Baker, Montesano; Brittany Nelson, Chimacum.
Catcher – Jessica Shagool, Kalama.
Infielders – Michaela Ecklund, Montesano; Kendra Farnsworth, Cascade; Iris
Rodriguez, Warden; Dani Wall, Tenino.
Outfielders – Samantha Benner, Chimacum; Lyndsey Fox, Chelan; Amie Working,
Onalaska.

Honorable mention

Pitchers – Taylor Gilbert, Cascade; Haley Hess, River View; Kiley Monson,
LaCenter; Randi Wright, Warden.
Catcher – Regan Givens, Onalaska; Kodi Jones, Cle Elum.
Infielders – Kayla Bjorge, Connell; Clairissa DeLaVergne, Cascade; CeCe
Dietz, Chimacum.
Outfielders – Lacey Carter, Chimacum; Brianna Votaw, Toledo.

Class 2B

Player of the year – Jessica Sandrini, Adna
Coach of the year – John Woods, Pe Ell

First team

Pitchers – Angelina Phelps, Pe Ell; Jessika-Jo Sandrini, Adna; Amanda Woods,
Pe Ell.
Catcher – Lindsay Anderson, Orcas Island.
Infielders – Taylor Hoke, Adna; Angelina Phelps, Pe Ell; Jordan Sandrini,
Adna; Amanda Woods, Pe Ell.
Outfielders – Rodina Jones, Mossyrock; Allison O┬╣Toole, Orcas Island; Jordan
Zurfluh, Adna.

Second team

Pitchers – Dallas Maupin, Kittitas; Samie Miller, La Conner.
Catcher – Sareena Calahan, Kittitas.
Infielders – Sarah Crunican, Seattle Lutheran; Hayley Kindell, Adna; Jordan
Nelson, Mossyrock; Lanie Padbury, Orcas Island.
Outfielders – Alysha Brantley, Davenport; Janelle Hartford, DeSales; Amanda
Warnick, DeSales.

Honorable mention

Pitchers – Kenzie Graber, Davenport; Ashlyn Lyons, DeSales; Alexa Peters,
Napavine.
Catcher – Mylisah Choate, Davenport; Haley Goad, Springdale.
Infielders – Anna Foy, Seattle Lutheran; Shelby Rainbold, Springdale;
Kayvonne Vaver, Kittitas; Lexie Zander, DeSales.
Outfielders – Chantel Dixon, Springdale; Rachel Gasseling, La Salle.

Class 1B

Player of the year – Kelsey Moser, Colton
Coach of the year – Brad Nelson, Colton

First team

Pitchers – Sarah Gloyn, Almira-Coulee-Hartline; Kelsey Moser, Colton; Carly
Sansom, Lake Quinault.
Catcher – Mollie Kramer, Colton.
Infielders – Nicole Brown, Touchet; Meghan Cantrel, Touchet; Julie Long,
Sunnyside Christian; Mikayla Nygreen, Colton.
Outfielders – Megan Grassi, Colton; Analisa Van Oostrum, Sunnyside
Christian; Zoe Weaver, Touchet.

Second team

Pitchers – Makayla Morrow, Sunnyside Christian; Katie Richardson, Pateros.
Catcher – Tillie Grover-McCrory, Taholah.
Infielders – Krista Colvin, Columbia (Hunters); Carolyn Free, Thorp; Chancy
Gill, Pateros; Shireen Kalama, Lake Quinault.
Outfielders – Tierra Kessler, Touchet.

Honorable mention

Pitchers – Jessie Hill, Hunters; Kelsey Hutchinson, Thorp.
Catcher – Makinzie Adamson, Cusick.

Scroll to top